MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY

MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY - Zadbaj o siebie i swoje maleństwo!

Masaż polega na zlikwidowaniu nagromadzonych napięć niektórych części ciała, wynikających z zaburzenia środka ciężkości w ciele. Masaż wykonany jest w specjalnych pozycjach złożeniowych, tak aby odciążyć niektóre odcinki ciała i zadbać o kobietę ciężarną i jej maleństwo.

Czy kobietą w ciąży wolno korzystać z masaży?

Obecnie uważa się, że kobiety w ciąży mogą a nawet powinny korzystać z masażu. Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, grzbiet - szczególnie z odcinkiem lędźwiowo - krzyżowym, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych. W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała. Kręgosłup jest przeciążony. Na ogół lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się. Poza tym rosnący płód uciska naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, czego efektem jest zastój krwi w nogach. To główne powody, dla których masaż u kobiet w ciąży jest wskazany.

Co daje masaż podczas ciąży?

Masaż przynosi dobre samopoczucie, usuwa napięcie oraz dodaje energii. Poprawia także krążenie, co daje efekt uspokajający i wzmacniający. Regularny masaż podczas ciąży pomaga się odprężyć, zmniejsza zmęczenie, a także łagodzi wszystkie bóle, zwłaszcza pleców.

Jaki masaż? Jak często?

Masaż odbywa się w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej. W trakcie zabiegu masujemy całe ciało. Również okolice lędźwiowo - krzyżowe. Systematyczny masaż zapewnia stymulację, wzmocnienie i odbudowę mięśni przykręgosłupowych. U wielu kobiet w okresie ciąży dają o sobie znać skutki wad postawy, wcześniej przez nie w ogóle nie odczuwane. Dlatego dobrze jest od 12 tygodnia ciąży rozpocząć stosowanie regularnych masaży, które pomogą przyszłym mamom podtrzymać dobrą formę.

PRZECIWSKAZANIA
  • Pierwszy i drugi miesiąc ciąży
  • Dziewiąty miesiąc ciąży
  • Choroby układu sercowo - naczyniowego
  • Cukrzyca ciężarnych
  • Zapalenie trzustki
  • Kłębuszkowe zapalenie nerek
  • Odmiedniczkowe zapalenie nerek
  • Ostra niewydolność nerek
  • Kamica nerkowa
Cennik: 
MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY 40min.
OD 70-120zł