SCULPTRA®

Sculptra® to preparat o działaniu pobudzającym produkcję naturalnego kolagenu. Pozwala to na wygładzenie istniejących bruzd i zmarszczek. Zabieg przywraca utraconą objętość twarzy, zapewniając wypełnienie jej konturów i efekt odmłodzenia. Poprawa wyglądu jest długotrwała, a uzyskane rezultaty niezwykle naturalne. Sculptra® jest alternatywą do liftingu chirurgicznego, pozwala osiągnąć porównywalny efekt bez długiego okresu rekonwalescencji i gojenia ran.

Sculptra® to biokompatybilny i biodegradowalny preparat do wstrzyknięć wykorzystujący substancję znaną jako kwas L-polimlekowy. Polimery kwasu mlekowego występują w dużych ilościach w organiźmie ludzkim, jest niealergizującą, biokompatybilną, biodegradowalną substancją stosowaną do tej pory np. w rozpuszczalnych niciach chirurgicznych. Preparat ten w sposób naturalny pobudza skórę do samodzielnej produkcji kolagenu.

Efekt kuracji to pełniejszy kształt twarzy oraz naturalnie gładsza i młodsza skóra z wyraźnie zredukowanymi liniami, bruzdami, zmarszczkami i fałdami. Największą jego zaletą jest bardzo naturalny efekt, widoczne odmłodzenie skóry i profilu twarzy o kilka lat! Długotrwała korekta – rezultaty zabiegu utrzymują się 2 lata!

Preparat Sculptra® można stosować do korekcji różnych partii twarzy, np.:
  • zmarszczek nosowo-wargowych,
  • bruzd w kącikach ust (zmarszczek marionetkowych)
  • zapadniętych policzków,
  • zmarszczek na policzkach i podbródku,
  • okolic kości policzkowych.
Zabieg:

Na godzinę przed zabiegiem skórę należy pokryć kremem zawierającym środek znieczulający (EMLA). Preparat Sculptra podawany jest przez lekarza bardzo cienkimi igłami, które nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i do minimum redukują ból. Po przeprowadzonym zabiegu niezbędne jest wykonanie masażu leczonego obszaru skóry co zapewni prawidłowe rozmieszczenie produktu. Po zabiegu mogą pozostać niewielkie zasinienia, zaczerwienienia, które ustępują po 2-3 dniach od rozpoczętego leczenia.

Przeciwwskazania:
  • ciąża i okres karmienia,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zmiany zapalne w obrębie skóry,
  • skłonność do występowania blizn przerostowych.

W zależności od wieku i oczekiwanych efektów liczba wykonywanych zabiegów wynosi od 1 (profilaktycznie) do 4 (u osób starszych). Efekty narastają po każdym zabiegu, odstępy między zabiegami to ok. 4-6 tyg. Otrzymane rezultaty utrzymują się ok. 2 lata, po tym okresie wskazane są zabiegi podtrzymujące.

SCULPTRA®
Cennik: 
SCULPTRA®
1600zł ampułka